Aby byla orientaci naší širokou znalostní bází příjemnější, v Rozcestníku naleznete vše. Od prvního až po poslední článek. Přehledně pro Vzdělávání v České republice, tak i na Slovensku.

– Obecné

Jak na medicínský životopis, motivační & průvodní dopis?

Tentokrát o jedněch z nejdůležitějších prvků při hledání práce: životopis (CV) a motivační dopis a průvodní dopis (průvodní text). Všechny si je probereme postupně.

Pracovní pohovor: Jak na to?

Na co se mohou zeptat právě na pracovním pohovoru? Přidáme i rady přímo z praxe, jak pohovor zvládnout a jak působit co nejlépe.


ČR

Jak funguje vzdělávání lékařů v ČR?

Co bych měl o vzdělávání lékařů vědět? Co jsou to základní kmeny, specializace? Jak dlouho trvá vzdělávání lékařů? Jaké náležitosti musím splnit?

Přehled kmenů a specializací

Naprosto unikátní a rozsáhlý přehled všech základních kmenů lékařů, všech specializací lékařů. Každá specializace má určitou minimální délku a povinný základní kmen.

Co je to Rezidenční místo (lékaři)?

Co je to rezidenční místo, proč by mě to mělo zajímat? Jak získat rezidenční místo? Jaké mohou být výhody pro mladého lékaře?

Jak se stát všeobecným praktickým lékařem (ČR)?

Chci se stát praktickým lékařem – jak mám začít? Co je to rezidenční místo a jak ho získat? Jak se přihlásit do výběrového řízení na rezidenční místo a proč je to důležité? Rekvalifikace z jiných oborů, jaké jsou náležitosti specializačního výcviku?

Co jsou to Akreditace (lékaři)?

Co to je “Akreditace” pracovišť? Jak zjistím, jestli je pracoviště akreditováno? Záleží na stupni akreditace?

Co udělat hned po promoci na lékařské fakultě?

 Co čeká absolventa hned po promoci? Jak se zařadit do oboru specializačního vzdělávání? Jak se zapsat do ČLK?

Nástavbový obor pro lékaře – přehled

Kompletní seznam nástavbových specializací. Ze kterých specializací se dá pokračovat, jak dlouho vzdělávání trvá?

Odborný dozor vs. dohled nad lékařem

Nově je v zákoně definován odborný dozor a odborný dohled nad lékařem v průběhu jeho předatestační přípravy. Jaký je mezi nimi rozdíl a proč to je dobré vědět?

Ukončení základního kmene (lékaři)

Jaký má taková zkouška po kmeni formát, kdo mě bude zkoušet, kde a jak se mohu na zkoušku přihlásit, jaké jsou náležitosti pro přihlášení ke zkoušce po ukončení vzdělání v základním kmeni? Kde najdu zkušební okruhyz čeho se učit?


Slovensko

Povinnosti po ukončení štúdia pri nástupe do zamestnania na Slovensku aj v zahraničí – ako to funguje?

Kam sa musíte zaevidovať hneď po poslednej štátnici? Zaradenie do evidencie na úrade práce. Povinnosti voči zdravotnej poisťovni. Našiel som si prácu mimo SR – ako postupovať?

Vyštudoval/a si lekársku fakultu v zahraničí a chceš pôsobiť na Slovensku?

Čo všetko musíš urobiť hneď po promócií, aby ti bol uznaný diplom a mohol/a si nastúpiť? Uznanie ukončeného vzdelania, registrácia do SLK, zaradenie do odboru špecializačného vzdelávania.

Viacej na https://prehladnejsiezdravotnictvo.sk/


Štítky:

Podobné články: