V listopadu si muži po celém světě nechávají narůst knír, aby podpořili výzkum a prevenci rakoviny prostaty a varlat. V této souvislosti se používá pro měsíc listopad název Movember. Slovo je složeno z anglického výrazu pro  knír a listopad. K akci se připojují nejen symbolickým knírem novoměstští urologové. Všem zájemcům dvě středeční listopadová odpoledne nad rámec ordinačních hodin nabízí preventivní vyšetření prostaty a varlat.

Preventivní vyšetření budou prováděna 3. 11. a 24. 11. 2021 vždy od 14 do 16 hodin na urologické ambulanci v nemocnici. „Zájemci se musí předem objednat. A alespoň den před domluveným vyšetřením musí navštívit naši urologickou ambulanci k provedení odběru krve a moči.  Pánové se mohou objednávat telefonicky na čísle recepce 566 801 203,“ zve k preventivnímu vyšetření tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková. 

Samotné vyšetření bude provedeno špičkovým ultrazvukovým přístrojem a k dispozici máme i moderní laboratorní diagnostiku nádorů prostaty z odběru krve. Vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let, kteří nebyli během posledních 2 let vyšetřeni, a u mužů nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limitováno,“ dodává urolog novoměstské nemocnice Jiří Janů.

Nemocnice Nové Město na Moravě se ke kampani Movember připojuje také charitativní akcí. Organizuje třetí ročník „Movember“ charitativního skupinového holení. V úterý 23. listopadu se recepce chirurgie novoměstské nemocnice od 13:00-16:00 promění v improvizované holičství. Výtěžek akce poputuje nadačnímu fondu Muži proti rakovině. 

Za předchozí dva ročníky se podařilo pro Nadační fond Muži proti rakovině získat prostředky ve výši 130 tisíc korun.

Tento nadační fond je český partner mezinárodní organizace Movember.

I letos akci podpoří žďárská Střední škola obchodní a služeb SČMSD. O návštěvníky holičství se postarají studenti oboru kadeřník.

Akci organizátoři zopakují ve čtvrtek 25. listopadu v hasičské zbrojnici v Novém Městě na Moravě.


Zdroj: Nemocnice Nové Město na Moravě (https://www.nnm.cz/)

Štítky:

Podobné články: