Beskydské oční centrum (BOC) v Nemocnici ve Frýdku-Místku, p.o. zajišťuje služby pro oblast Frýdecko-Místecka a Novojičínska, částečně také Ostravska. Má také mimoregionální pacienty, kteří se vydávají za oční operací z větší vzdálenosti. Zařízení je jediné v kraji, které poskytuje 24hodinovou pohotovostní službu, kterou využívají pacienti od Jablunkovska až po Hranice na Moravě včetně beskydských chatařů a chalupářů. Spádová oblast pokrývá prakticky celou jižní polovinu Moravskoslezského kraje.

Beskydské oční centrum

Beskydské oční centrum má své pobočky v Nemocnici Třinec Sosna a také v Medcentru v Novém Jičíně. Má široké spektrum činností s předpokladem dalšího rozvoje včetně zlepšování přístrojového vybavení. BOC disponuje týmem zkušených operatérů (MUDr. Kateřina Mertová a MUDr. Nikol Walicová), přičemž primář očního centra MUDr. Tomáš Utíkal odoperoval více než 30 tisíc očí.

Beskydské oční centrum Nemocnice ve Frýdku-Místku, p.o. má nový, vysoce  sofistikovaný přístroj k operaci šedého zákalu - Aktuality - Nemocnice ve  Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Zdroj: Nemocnice ve Frýdku -Místku

Beskydské oční centrum se již mnoho let specializuje na operativu šedého očního zákalu. Výkony provádí mikrořezy, které se rychle hojí a nezatěžují pacienta. Prakticky veškerá operativa dnes probíhá ambulantně. BOC je pověstné implantací jen kvalitních nitroočních čoček. Svým pacientům nabízí celé spektrum čoček od jednoohniskových přes čočky multifokální, torické a jejich kombinace. S implantací multifokálních a torických čoček mají lékaři Beskydského očního centra několikaleté zkušenosti a mohou se pyšnit velmi dobrými výsledky. Centrum se zabývá také operativou zadního segmentu oka, tedy nemocemi sítnice a sklivce (MUDr. Petr Kudělka, MUDr. Pavel Kukucz). Od roku 2016 se BOC stalo významným očním centrem pro biologickou terapii. Díky této léčbě jsme schopni léčit sítnicová onemocnění, která ještě před několika lety vedly k těžkému zrakovému postižení.

BOC se řadu let soustředí i na okulopastickou operativu a pomáhá pacientům s poruchami postavení víček, kožními nádory v oblasti tváře atd.

Nově – v roce 2021 v BOC vznikla ambulance, která se zaměřuje na oční onemocnění u dětí. Ambulance je vedena zkušenými lékaři v tomto oboru (MUDr. Janou Jurkovičovou a MUDr. Danielou Matúš).


Článek vznikl ve spolupráci s Nemocnicí ve Frýdku-Místku. https://www.nemfm.cz/

Štítky:

Podobné články: